Експертите со критика за буџетот: Не е развоен туку социјален


Во екот на големата политичка бура која се случува во земјава после локалните избори, во чија сенка беше презентиран и Буџетот за идната година, малкумина беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот полициски синдикат (МПС) бара подобрување на економско-социјалниот статус на вработените во МВР, АР, АНБ и УФП. Во денешното соопштение од ...
| | веќе видена | слични

БАРАЊЕ ОД МАКЕДОНСКИОТ ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ ДО ВЛАДАТА И ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ПОЛИТИЧКИ ГРУПИ ВО СОБРАНИЕТО Борбата на Македонскиот полициски синдикат за подобрување ...
| | веќе видена | слични

Предлог-буџетот за 2022 кој влезе во Собранието ги исфрли на површина проектираните бруто плати на инспекторите во земјата за следната година. Како што веќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никој нема контрола врз државниот буџет, а со цела консталација на работите со нереално довезување јаглен, мазут, ситуацијата со празнење на буџетот ќе ...
| | веќе видена | слични

Доколку се продолжи со ваквото празнење на буџетот заради набавка на скапа електрична енергија, заради нула домашно производство долгот на државата ќе расте, ...
| | веќе видена | слични

На својата пресконференција за презентирање на Буџетот за идната година, министерот за финансии Фатмир Бесими објави дека во 2021 година е предвидено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 592 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 218 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Берлин доби централна улога во украинскиот конфликт, меѓу другото и поради неговите врски со Москва. Но, во Германија се уште се бара германска позиција, ...
сите 421 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите со критика за буџетот: Не е развоен туку социјален

Од:
До кого (е-маил):
Порака: