Мицкоски со порака пред крајот на кампањата: Македонија е жива, ќе биде напредна и силна


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред завршувањето на изборната кампања и почетокот на молкот испрати порака до граѓаните. Македонија е жива.Ќе биде напредна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште во јули минатата година претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја започна сагата во потрага по ново парламентарно мнозинство. По се изгледа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

МИЦКОСКИ КАЖА ШТО ПОНАТАМУ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес - конференција изјави дека она што вчера се случи е заедничка борба за ...
| | веќе видена | слични

СДСМ се бори за гола власт, во спротивно Заев ќе ја поднесеше оставката која сам ја најавуваше, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.-СДСМ во заложништво ја држи државата ...
| | веќе видена | слични

– Заев имаше доблест да се повлече. Дали Мицко ќе се повлече ако не формира мнозинство со кое ќе ја турне владата на сдсм-дуи и ќе формира нова? Или пак ќе ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски потврди дека го интересира само власт, по секоја цена, и дека не станува збор за никаква политичка идеја, нема никакви вредности, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски упати честитка по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици до православните верници, светиот Архиjерејски синод, ...
сите 74 | | | веќе видена

Во акциска контрола на полицијата денеска на автопатот Куманово – Скопје – Велес санкционирани се 95 возачи кои возеле побрзо од дозволената брзина. Од нив, 16 ...
сите 483 | | | веќе видена

Голем број неготинци денеска присуствуваа на настанот кој традиционално се одржува на големиот христијански празник Богојавление-Водици, со осветување на ...
сите 394 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Кон крајот на денот во западните делови облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во ...
сите 268 | | | веќе видена

Граѓаните се уморни од неспособноста на СДСМ и ДУИ во влада, а по однос на легитимитетот, Ковачевски како политичар и мандатар нема изборен легитимитет. ...
сите 43 | | | веќе видена

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
сите 220 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изрази надеж дека САД нема да мораат да воведат санкции кон Русија, но повтори дека Вашингтон е „подготвен за ...
сите 335 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски со порака пред крајот на кампањата: Македонија е жива, ќе биде напредна и силна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: