(ВИДЕО) Заев: Во недела гласаме, излезете и потврдете ја шансата за нашата земја да продолжи напред, за никогаш да не падне под режим!


Обраќање на претседателот на СДСМ, Зоран Заев Во недела гласаме. Во недела носиме одлука – ќе продолжиме напред со научените лекции или ќе дозволиме со земјата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Народот одбра промени и нова иднина, проекти наместо криминал. Народот ја препозна новата енергија на ВМРО-ДПМНЕ и кадровската понуда која ја презентиравме, со ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот градоначалник на Радовиш, Ацо Ристов од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска преку прес-конференција им се заблагодари на граѓаните и поддржувачите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на Куманово, и воедно, сѐ уште актуелен градоначалник, Максим Димитриевски вечерва испрати порака до кумановци. Независниот ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Ресен, Јован Тозиевски преку видео порака ги повика граѓаните масовно да гласаат во недела. -Почитувани сограѓани, Ве повикувам ...
| | веќе видена | слични

Ве повикувам во недела масовно да излеземе. Знам дека го имате препознаено концептот „За Наше Куманово“. Јас сум Вашиот актуелен градоначалник, Вашиот Максим ...
| | веќе видена | слични

– Ве повикувам в недела на 31 октомври, масовно да излезете да гласате, со цел слободно да ја изразите вашата волја без притисоци и уцени, бидејќи вие последни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 531 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Заев: Во недела гласаме, излезете и потврдете ја шансата за нашата земја да продолжи напред, за никогаш да не падне под режим!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: