Јовановски: Се` што ветувам е реално остварливо


3 копии
2 копии

„Од овој момент ќе почнам со скенирање на актуелните состојби во општина Тетово и очигледно веднаш по законските процедури, ќе ангажирам специјалисти од ...
| | веќе видена | слични

Биљал Касами ја презеде функцијата градоначалник на Тетово. Во следните 4 години ќе води општина која е емеѓу најзадолжените во државата , а има куп големи ...
| | веќе видена | слични

Пајтим Тачи, синот на лидерот на ДПА Мендух Тачи, кој беше избран за советник во Општина Тетово од листата на ДПА, не се појави на денешната прва седница на ...
| | веќе видена | слични

Со нашата победа се врати надеж за достоинствен живот во Тетово – градот на историјата, културата и знаењето и традицијата. Свесни сме дека од денеска мене и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Општина Тетово денеска беше извршено примопредавање на градоначалничката функција од досегашната градоначалничка Теута Арифи кон новоизбраниот Биљал Касами. ...
| | веќе видена | слични

Билал Касами ја презеде градоначалничката функција во Општина Тетово од Теута Арифи, пречекан од голем број негови приврзаници. Тој од Општинската изборна ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Беса, Биљал Касами ја превзема градоначалничката функција во тетово од Теута Арифи, кадар на ДУИ, по победата во вториот круг од локалните избори. ...
| | веќе видена | слични

Општинската изборна комисија (ОИК) Тетово денеска има ги додели уверенијата на избраните советници во Општина Тетово. Советот на Општина Тетово ќе брои 31 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: Се` што ветувам е реално остварливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: