Црна пропаганда (некогаш) брзо бледее

Поради раст на новозаразени со ковид-19 во Холандија се враќаат мерките. На повеќе јавни места ќе се носат заштитни маски, владата ќе го врати правилото за ...
| | веќе видена | слични

Холандија ги враќа коронамерките по последниот пораст на бројот на заразени, вклучувајќи заштитни маски на повеќето јавни места, објави премиерот Марк Руте. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Лондон Садик Кан денеска ја повика Владата да усвои мерка со која ќе биде задолжително носењето маски во јавниот превоз, бидејќи во Велика ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 604 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 87 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црна пропаганда (некогаш) брзо бледее

Од:
До кого (е-маил):
Порака: