Тесла може да продолжи со прифаќање на биткоини

Минатиот вторник „Сквид“ се тргуваше за само 1 цент. За помалку од една недела неговата цена скокна на над 2.856 долари. Тоа е раст од над илјада проценти. Но, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Кети Вуд, основачот и директор на американската инвестициска компанија Арк Инвест со инвестициско портфолио од 50 милијарди долари, ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела се случи уште една голема измама во светот на криптовалутите, која треба да послужи како предупредување за инвеститорите кои сакаат да заработат ...
| | веќе видена | слични

Дигиталната валута базирана врз популарната серија „Сквид гејм“ моментно нема никаква вредност, откако нејзините креатори украле 2,1 милиони долари, ...
| | веќе видена | слични

Неделава се случи уште една голема измама во светот на криптовалутите, која треба да послужи како предупредување за наивните инвеститори кои сакаат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 206 | | | веќе видена

Од новата варијанта на коронавирус Омикрон постои трипати поголем ризик од повторна инфекција од моментално доминантниот вид Делта и Бета видот на вирусот, ...
сите 792 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 241 | | | веќе видена

Лекарите во Јужна Африка тврдат дека новиот сој на корона вирус, омикрон предизвикува благи симптоми, како главоболка и умор и дека досега не довело до ниту ...
сите 296 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тесла може да продолжи со прифаќање на биткоини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: