Илиевски од Новини, Речица: Мора да ги направиме кумановските бизниси поконкурентни на домашните и меѓународните пазари


На денешната прес конфенреција која ја одржа кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски во индустриската зона Новини, Речица, беше истакната улогата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Докажавме дека во бизнис секторот гледаме партнери со кои носиме успешни економски политики. Растот на бруто домашниот производ е доказ дека растат и ...
| | веќе видена | слични

„Сите политики за развој на економијата, за раст на платите ги донесовме во преговори каде беа вградени мислењата и ставот на компаниите", порача претседателот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска беше во посета на производствен погон Шмеки во Куманово, каде ...
| | веќе видена | слични

На овој начин, кажа Илиевски, претпријатијата ќе станат поконурентни на пазарот со користење на ефтиниот енергент. Тој најави и поддршка во инфраструктурата за ...
| | веќе видена | слични

Денеска кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски одржа прес конференција во индустриската зона Новини, Речица каде ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски денеска одржа прес конференција во индустриската зона Новини, Речица. Тој, на прес конференцијата истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илиевски од Новини, Речица: Мора да ги направиме кумановските бизниси поконкурентни на домашните и меѓународните пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: