СДСМ: Време е да се обединиме, државата може да оди напред само ако и Град Скопје и општините туркаат напред

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Португалската десничарска парламентарна опозиција и радикалната левица, вчера заедно гласаа за отфрлање на буџетот на социјалистичката влада за 2022 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако… Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
| | веќе видена | слични

Јас сум борец и повикувам на единство. По три новинарски прашања премиерот Заев одби директно да одговори дали ќе си поднесе оставка доколку Шилегов го загуби ...
| | веќе видена | слични

Јасен сум со моите изјави дефинитивно потврдувам дека сум борец човек и апелирам на борба го исправив нашиот народ со сите детлани информации кои треба да ги ...
| | веќе видена | слични

Колку е можна кохабитацијата меѓу градоначалникот и советите на општините доколку се од различни политички опции и дали таа разлика ќе донесе напредок или ...
| | веќе видена | слични

Албанецот претседател на државата треба да го избираат граѓаните на непосредни избори, откако невладиниот сектор ќе го подготви теренот за тоа, вели лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Од независноста на државата наваму, Тетово е општина која секогаш решава кој е победникот на изборите во албанскиот политички блок. Тетово важи за бастион на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов, во интервју за „Локално“ вели дека вториот круг од локалните избори ќе биде поразличен од привот бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 581 | | | веќе видена

Љуљзим Сулејмани , српскиот државјанин кој неодамна беше повреден во тешка сообраќајна несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица, вчера пристигна во Србија ...
сите 611 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Време е да се обединиме, државата може да оди напред само ако и Град Скопје и општините туркаат напред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: