МИЦКОСКИ ВО РАДОВИШ: Потребен е само уште еден чекор на 31 октомври!


Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, за белградска „Политика“ вели дека најголемата опозициска партија ќе води политика на реципроцитет со Бугарија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Долг период бевме на прво место во Европа по бројот на смртни случаи, а моментално сме трети во светот. За огромна жал над 7.000 луѓе го загубија својот живот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

„Владата на Заев го губи политичкиот легитимитет и кредибилитет, затоа што не ги оправда очекувањата за кои доби доверба од народот.“, нагласи претседателот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„За Македонија ова се многу важни избори од повеќе аспекти, тие ја дефинираат определбата на граѓаните дали сакаат нешто да променат или пак ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Односите меѓу Србија и Македонија секогаш можат да бидат на повисоко ниво и неопходно е земјава да има одлична соработка и отворени односи, како и да разговара ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие локални избори потврдија дека народот се спротивставува на политичарите кои немаат слух за неговите барања, но и фактот дека завршува времето на лагите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 500 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ ВО РАДОВИШ: Потребен е само уште еден чекор на 31 октомври!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: