Ф1 стана партнер со НБА

Формула 1 најави партнерство со НБА лигата за претстојниот тркачки викенд кога треба да се вози трката за Големата награда на Америка. Партнерството е ...
| | веќе видена | слични

Како вистинска бомба одекна информација на шпанска „Марка“ дека НБА лигата заедно со ФИБА ќе формираат европска дивизија НБА Европа што воедно би значело крај ...
| | веќе видена | слични

Шпанска „Марка“ вечерва пишува дека НБА лигата го известила првиот човек на Евролигата, Џорџо Бертомеу дека има намерата да создаде ново клупско натпреварување ...
| | веќе видена | слични

Шпанска „Марка“ пренесува екскулзивни информации. Имено, НБА лигата решила да се прошири и во Европа, според информациите на „Марка“ се планира во соработка со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за вчерашната средба со премиерот Зоран Заев, но ...
сите 442 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчеравечер во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 157 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 373 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 182 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
сите 325 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ф1 стана партнер со НБА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: