Алијансатa за Албанците ќе го поддржи Јовановски во вториот круг


2 копии
5 копии

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
| | веќе видена | слични

- Успеавме да покажаме дека не е невозможно да се спротивставиме на актуелната локална власт и да поведеме со поголем број на гласови,а ќе се бориме тоа ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Општина Кичево од ВМРО–ДПМНЕ и коалицијата, Александар Јовановски денеска имаше средба со продавачите на кичевскиот зелен пазар ...
| | веќе видена | слични

Тој се интересирал за условите за работа, исплатливоста на оваа дејност, а ги слушнал и нивните забелешки и барања од изградба на современ зелен пазар и помали ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Општина Кичево од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски истакнува дека неговите проекти ќе донесат напредок во општината. -Кичевчани ...
| | веќе видена | слични

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Кичево од ВМРО-ДПМНЕ Александар Јовановски на денешната прес-конференција им се заблагодари на кичевци кои во првиот круг ...
| | веќе видена | слични

Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска припадност не сакате да живеете во смрдеа од фекалии и диви депонии, не сакате да живеете во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во очекување на дополнителните анализи, Владата ги задолжи ресорните министерства и инспекциски служби да ги вложат сите капацитети и да ги зајакнат примената ...
сите 455 | | | веќе видена

Министерството за регионален развој и јавни работи и Државната агенција за безбедност на патиштата во Бугарија почнаа со итен увид на знаците и коловозните ...
сите 652 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски ќе извршат увид во поставување на фотоволтаици во ...
сите 129 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 474 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 126 | | | веќе видена

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс“, што се случи на автопатот ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијансатa за Албанците ќе го поддржи Јовановски во вториот круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: