Јовановски: Решавање на проблемот со кучињата скитници и изградба на фекална канализација во Другово и Србјани


Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на општина Битола од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Коњановски, истакна дека влегол во трката за градоначалничката позиција затоа што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Кочани, Љупчо Папазов, порача дека во цела македонија се почнати промените и никакви манипулации и ...
| | веќе видена | слични

Драги сограѓани, соседи, роднини и пријатели, Недела е важен ден за Демир Хисар, важен за сите нас, да продолжи напредокот на нашиот роден крај, порчува преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на општина Македонска каменица, од ВМРО-ДПМНЕ, Димче Атанасовски, реагира дека власта, соочена со извесниот пораз, води црна ...
| | веќе видена | слични

Промените започнаа во цела Македонија, неминовно ќе се случат и во Кочани. Никакви манипулации и притисоци од страна на власта во заминување тоа нема да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драги мои охриѓани, Промените започнаа, ги донесовте вие! Нашите вистински хеори од секојдневието кои ги живеат храбро препреките и ги надминуваат храбро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 531 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: Решавање на проблемот со кучињата скитници и изградба на фекална канализација во Другово и Србјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: