Движењето Беса: Владината коалиција е стабилна


18 копии

ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска соопштија дека обезбедиле мнозинство во Советот на Град Скопје со 24 советници од вкупно 45. Двете партии велат дека СДСМ и ДУИ ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Левица објави, како што велат од таму, дека официјално СДСМ и ДУИ ја загубиле локалната власт во Град Скопје и дека парламентарната опозиција обезбедила ...
| | веќе видена | слични

Партиското раководство на Левица, ценејќи го антивладиното и проопозициско расположение на членството, поддржувачите и симпатизерите, и земајќи го предвид ...
| | веќе видена | слични

Во вториот круг од изборите секој да гласа по сопствено убедување, но корисно е да се следи антивладиното расположение на народот, порачува опозициската Левица ...
| | веќе видена | слични

Левица преку соопштение ги повика партиските членови да гласаат по сопствено убедување во вториот круг од локалните избори, со напомена дека „општокорисно е да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 481 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Движењето Беса: Владината коалиција е стабилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: