Правда за штедачи: „Герат“ земала кредит од Еуростандард банка и се избришала од Централен регистар

2 копии

Еве уште еден пример за организираниот криминал во Еуростандард банка. Фирмата за производство, трговија и услуги Герат ДООЕЛ Скопје, со седиште во општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка „Правда за штедачи” го повикува премиерот конечно да го прекрши молкот, негов и на неговата ...
| | веќе видена | слични

Дали стратегијата на нашата држава е да молчи додека фирмите должници се затвораат и да нема од каде и како да се наплатат нивните долгови кон ограбената ...
| | веќе видена | слични

Фирмата Коноба Голд ДООЕЛ Скопје должи речиси 300 илјади евра кон Еуростандард банка и нема платено ниту една рата 738 дена односно цели две години. За фирмата ...
| | веќе видена | слични

Голготата на оштетените физички и правни лица доверители во ограбената Еуростандард банка продолжува. Овој пат сме соочени со повторен можен грабеж на нашите ...
| | веќе видена | слични

„Судиите во Апелациониот суд Скопје, кои работеле на предметот по жалбата на група доверители на Еуростандард банка против Решението на Основниот граѓански суд ...
| | веќе видена | слични

Додека Судскиот совет одлучува по отворениот предмет за неодамнешната експресна одлука на Апелациониот Суд, да продолжиме со објавите за Криминалот во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 412 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 748 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
сите 226 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 261 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правда за штедачи: „Герат“ земала кредит од Еуростандард банка и се избришала од Централен регистар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: