Првпат награда за Invest North Macedonia од Меѓународниот трговски совет од Вашингтон

2 копии

Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот го освои второто место на меѓународниот натпревар за најдобри компании и организации од целиот свет Go ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На најголемиот светски настан за безбедност и здравје при работа, Саемот „А+А“, Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот на шест домашни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Текстилниот сектор што сочинува една четвртина од сите вработени во производство и придонес од 2,4 проценти од вкупно бруто-домашниот производ е значаен за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шест Македонски импакт стартап компании ги презентираа нивните решенија на настанот Accelerate2030 демо ден, кој се одржа во Скопје на 20 октомври. Шесте ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот денеска на прес-конференција ќе ги промовира придобивките за компаниите од учеството на најголемиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На најголемиот Саем за храна и пијалоци во германскиот град Келн, што се организира повеќе од еден век, гевгелиската производна компанија „Жито пром" под ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на Фондот за иновации и технолошки развој вчера се состана работната група чија цел е креирање на првата Национална стратегија за вештачка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Како резултат на глобалните трендови во дигитализацијата, на иницијатива на Фондот за иноваци и технолошки развој (ФИТР), вчера започна со работа работната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На иницијатива на Фондот за иновации и технолошки развој од денеска работна група ќе учествува во креирање на првата Национална стратегија за вештачка ...
| | веќе видена | слични

Во работната група се вклучени домашни експерти но и успешни Македонци кои се глобално признаени професионалци од оваа област и работат во светски познати ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првпат награда за Invest North Macedonia од Меѓународниот трговски совет од Вашингтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: