Кој ги поседува најновите модели од елитната германска тројка во државните институции?

Според регистарот што го води Државната комисија за спречување на корупција пред локалните избори, може да се заклучи дека АД МЕПСО, операторот за пренос на ...
| | веќе видена | слични

Хрватската автомобилска компанија „Римац“ со влог од 200 милиони евра ја почна изградбата на новиот мегакампус во Света Недела, во близина на Загреб. Во тек ...
| | веќе видена | слични

Групацијата Фолксваген, која меѓу другите ги поседува брендовите Ауди, Шкода и Порше, се пофали со значителен раст во продажбата на електрични автомобили. Само ...
| | веќе видена | слични

„Римац“ ја почна изградбата на новиот кампус кој ќе биде седиште на хрватската компанија за автомобили, јавува „Т портал“. Во тек се подготовки на земјиштето, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 402 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 322 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ги поседува најновите модели од елитната германска тројка во државните институции?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: