Групацијата Фолксваген ја удвои продажбата на електрични автомобили

Групацијата Фолксваген, која меѓу другите ги поседува брендовите Ауди, Шкода и Порше, се пофали со значителен раст во продажбата на електрични автомобили. Само ...
| | веќе видена | слични

Во истражувањето што Peugeot го спроведе во Велика Британија, најголемата група родители сака првиот автомобил на нивните деца да биде електричен, место со ...
| | веќе видена | слични

Според некои анализи, последниот бензин и дизел автомобил може да се продаде во Норвешка во мај 2022 година, а потоа ќе се купуваат само електрични автомобили ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Групацијата Фолксваген ја удвои продажбата на електрични автомобили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: