„Римац“ почна да гради нов мегакампус во близина на Загреб

„Римац“ ја почна изградбата на новиот кампус кој ќе биде седиште на хрватската компанија за автомобили, јавува „Т портал“. Во тек се подготовки на земјиштето, ...
| | веќе видена | слични

Тимчо Муцунски, новиот градоначалник на Општина Аеродром во интервју за порталот ПлусИнфо вели дека иако формално сè уште не е градоначалник, се подготвува за ...
| | веќе видена | слични

Хрватската автомобилска компанија „Римац“ со влог од 200 милиони евра ја почна изградбата на новиот мегакампус во Света Недела, во близина на Загреб. Во тек ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар почна да издава дозволи за поставување летни тераси на јавна површина. Летово, Општината ги презеде од Град Скопје во своја надлежност ...
| | веќе видена | слични

Останато

Миле Зечевиќ, долгогодишен истакнат член на СДСМ, и поранешен организациски секретар на партијата, реши да не се кандидира на партиските избори за лидер на ...
сите 257 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 284 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 262 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 141 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Римац“ почна да гради нов мегакампус во близина на Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: