Прв пораз за Вардар во ЛШ, Монпеље со цел плен од Скопје (ФОТО)


Во меч со цврста одбрана и лоша реализација, Бутел со само 15:14 славеше над Охрид во дербито на 7. коло од Суперлигата.Бутелчани почнаа добро и според играта ...
| | веќе видена | слични

Ракометарките на Металург остануваат со минимални шанси за место во следната рунда од ЕХФ Европскиот куп, откако вечерва на гостувањето против Дуделанж во 2. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв пораз за Вардар во ЛШ, Монпеље со цел плен од Скопје (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: