Илиевски: Немаме искуство за вакво натпреварување, ќе бидеме подобри во иднина


Екипата на Пелистер не се прослави во првиот меч во регионалното натпреварување и претрпе тежок пораз од Ловќен во Златибор. Претставникот на Црна Гора славеше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТФТ останува во друштвото на непоразени екипи и по третата средба во Супер-лигата оваа сезона. Тимот од Тафталиџе одигра фуриозно против Куманово, на гостински ...
| | веќе видена | слични

Работнички и по третпат сезонава се изнамачи за да дојде до целиот плен. Најтрофејниот кошаркарски колектив одново се провлече, одново против еден дебитант, ...
| | веќе видена | слични

Четири натпревари од овој трет круг од натпреварите во Првата лига се на распоред на саботната програма, останатите два ќе се одиграат во понеделник поради ...
| | веќе видена | слични

Работнички останува со стопроцентен учинок и по третата рунда во македонската кошаркарска Суперлига, откако денеска со пресврт го остави зад себе лошото прво ...
| | веќе видена | слични

Во неизвесен и квалитетен натпревар што се одигра денеска во Крива Паланка, тимот на ЖКК Работнички од Скопје беше поразен со резултат 95-83 од првотимките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илиевски: Немаме искуство за вакво натпреварување, ќе бидеме подобри во иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: