Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина


Министерот за здравство Венко Филипче вели дека не очекува во следниот период да има силен бран на Ковид-19, но оти состојбата постојано се следи и ќе се ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на активностите за превентивни тестирања со цел рано детектирање и превенција од Ковид-19 во основните и средни училишта, Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични

Поради студеното време и затворените простории ќе има зголемување на бројот на заразени, вели за Канал 5 епидемиологот проф. д-р Драган Даниловски. Според него ...
| | веќе видена | слични

Според . д-р Драган Даниловски крајот на пандемијата ќе дојде со пролетта, но со грипот секоја година ќе има и сезона на корона. -Крајот на епидемиолошката ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор и еден од најпознатите епидемиолози во земјава, Драган Даниловски, вели дека п оради студеното време и затворените простории ќе има ...
| | веќе видена | слични

Со проф. д-р Драган Даниловски разговараше Сања Трајковска Ставров. Според него крајот на пандемијата ќе дојде со пролетта, но со грипот секоја година ќе има и ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на најавениот скрининг во училиштата кој треба да ги открие асимптоматските носители на Ковид – 19 меѓу учениците, на лекување има помалку деца ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Списоците за барање дозвола од родители за скрининг на учениците, директорите ги добивале и во 2 часот по полноќ. Министерството за образование им дало рок ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: