Канзуров: Цела ЕУ ја подржува Бугарија, цел свет мисли дека Гоце Делчев е Бугарин

Никаков напредок нема да има во односите со Бугарија, премиерот Заев со изјавата дека се трга придавката бугарски пред фашистички окупатор врши „бојадисување“ ...
| | веќе видена | слични

Потомците на комитите преку новата плоча на македонски јазик на свој начин сакале да го искажат својот револт од бугарската асимилаторска политика на овие ...
| | веќе видена | слични

Било утврдено дека замената на плочата била направена од член на семејството на војводата, а констатирано е и дека надгробната плоча не потпаѓа на ниту еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Член на семејството на војводата Скочивирчето ја променил надгробната плоча за која Бугарија врачи протестна нота, соопштија од Министерството за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи информираше дека член на семејството на војводата Велко Скочивирчето, во договор со црковниот одбор на црквата „Архангел ...
| | веќе видена | слични

Бугарската Земјоделска партија (БЗНС) на Бугарија се противи на реставрација на споменикот на советската армија во Софија и смета дека во 1944 година Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Старата плоча не е скршена, туку е ставена нова и зад тоа стојат сите селани на селото Клепач. Тие сакале да испратат порака дека не се сложуваат со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 402 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 326 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 112 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена

Фактот што Златната топка ја доби Меси, а не Левандовски, дополнително го мотивира германскиот клуб да одигра моќен меч против Барселона. Лига на Шампиони Во ...
сите 223 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канзуров: Цела ЕУ ја подржува Бугарија, цел свет мисли дека Гоце Делчев е Бугарин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: