„Евергранд“ и крајот на кинескиот модел на интензивно градење

6 копии

Зголемување на цените на годишна основа се забележува кај сите три главни компоненти на инфлацијата, а највисок придонес има енергетската компонента. Промените ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот инвестициски ветеран, Џереми Грантам го вклучи алармот поради „надуениот балон“ кога е во прашање американскиот пазар на акции, жалејќи се на ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето од 150 милијарди долари ја претвори швајцарската берза во една од најлошите во светот овој месец. Индексот на швајцарскиот пазар падна за 6,3 ...
| | веќе видена | слични

Четворица шефови на водечките светски централни банки предупредија дека „тесните грла“ во снабдувањето најверојатно ќе траат подолго од очекуваното и може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 431 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 76 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Евергранд“ и крајот на кинескиот модел на интензивно градење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: