ДЕЛТА ВАРИЈАНТАТА КАЈ ДЕЦАТА,ОСВЕН БЕЛИТЕ ДРОБОВИ ГО НАПАЃА И ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИОТ СИСТЕМ: Д-р Зекири апелира да се вакцинираат особено тие со хронични болести

Според британските и американските експерти, најмладата популација, односно децата на возраст од 12 до 15 години се главсните носители на корона ворусот во ...
| | веќе видена | слични

Во Мелбурн, бројот на заразени достигна рекордни нивоа во четвртокот, а лекарите го припишуваат тоа на илегалните домашни собири за гледање клучни спортски ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Мелбурн бројот на заразени денеска достигна рекордно ниво, а лекарите ова го припишуваат на илегални домашни собири за гледање спортски настани за време на ...
| | веќе видена | слични

Во австралиската метропола Мелбурн бројот заразени со коронавирусот достигна рекордно ниво во четвртокот, а лекарите тоа го припишуваат на нелегалните домашни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По речиси две години од почетокот на пандемијата, Туркменистан нема забележано ниту еден случај на зараза со коронавирус. Барем така тврди таинствената, ...
| | веќе видена | слични

Околу 72% од возрасните во Европската Унија се целосно вакцинирани против ковид-19, но ниската стапка на имунизација во некои источни членки се заканува да ги ...
| | веќе видена | слични

Сојузна држава Канзас од денеска ги спушти знамињата на половина копје и прогласи неколкудневна жалост поради новите 1.000 смртни случаи од Ковид-19, порача ...
| | веќе видена | слични

Професор во една од главните болници во Израел вели дека ситуацијата со коронавирусот во таа земја не е наивна, но дека е далеку од "панична" како што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Туркменистан е само една од шесте држави во светот кои пробаат да излажат дека досега немале ниту еден случај со коронавирус, а резултатот од тоа се неброени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 213 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 74 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕЛТА ВАРИЈАНТАТА КАЈ ДЕЦАТА,ОСВЕН БЕЛИТЕ ДРОБОВИ ГО НАПАЃА И ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИОТ СИСТЕМ: Д-р Зекири апелира да се вакцинираат особено тие со хронични болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: