18-годишник истепан од четири лица во автобус на Бит Пазар

2 копии

По преземени мерки и активности, полициски службеници од OВР Свети Николе расчистија пет кривични дела, од кои три „тешка кражба“ и две „кражба“, за кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

33-годишен свети николчанец „правел парче“ во домовите на своите сограѓани. Обвинет е за три тешки кражни и две помали, откако бил фатен по одредено време. Од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
3 копии

Малолетник од Скопје бил фатен како на дрзок и насилен начин одзема накит од вратот на минувач, соопшти полицијата. Имено вчера околу 14.10 часот на ул.„Индира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 472 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 362 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

18-годишник истепан од четири лица во автобус на Бит Пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: