Рози, свеќи и солзи пред универзитетот во кој студент уби шест лица: `Ова е хорор`


Граѓаните пред зградата на Универзитетот во Перм оставаат цвеќиња и свеќи и неутешно плачат. Русија е завиена во црно. Во Перм луѓето се во жалост откако Тимур ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рускиот претседател Владимир Путин го награди полицаецот Константин Калинин со Орден за храброст, откако тој го спречи студентот кој изврши вооружен напад на ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот масакр во универзитетот во Перм беше запрен на 6 убиени луѓе и 24 повредени благодарејќи на интервенцијата на двајца локални сообраќајни полицајци, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напаѓачот, кој убил осум лица на Универзитетот во Перм, во тешка состојба е префрлен во болница. Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите ...
| | веќе видена | слични

Мајката на Тимур Бекмансуров, кој вчера уби шест лица на државниот универзитет во Перм, Русија, рече дека нејзиниот син бил „грижливо дете кое сака животни“.– ...
| | веќе видена | слични

Момчето кое уби осум, а рани десет лица на Универзитетот Перм во Сибир е идентификуван како 18-годишниот Тимур Бекмансуров.Тој влегол во кампот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 580 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 122 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рози, свеќи и солзи пред универзитетот во кој студент уби шест лица: `Ова е хорор`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: