Спречен уште еден масакр во Русија


3 копии

Тројно убиство се случило во рускиот регион Оренбург. Во стан биле пронајдени безживотни тела на три девојки. Истражниот комитет на Руската федерација објави ...
| | веќе видена | слични

Тројно убиство се случи во рускиот регион Оренбург, при што безживотните тела на три девојчиња биле пронајдени во стан. Истражниот комитет на Руската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
сите 592 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спречен уште еден масакр во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: