Мицкоски: Брзаме со разрешување на Филипче за да спасиме човечки животи

Во денешното издание на „Само вистина“ во Канал 5 телевизија, Богдан Илиевски, во врска со вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев дека трагедијата во Тетово ...
| | веќе видена | слични

Во денешното издание на „Само вистина“ во Канал 5 телевизија, Богдан Илиевски, во врска со вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев дека трагедијата во Тетово ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски го предизвика Заев и мислам дека премиерот добро одговори на клучните прашања, кои се важни за јавноста во моментов, вели политичкиот аналитичар, ...
| | веќе видена | слични

Ненад Јовановиќ, апологет на СДСМ и гласен поддржувач на политиките на Зоран Заев, одушевен од настапот на премиерот во ТВ-дуелот на Канал 5 со лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Обезбедивте срам и понижување, му порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на премиерот Зоран Заев во вчерашниот телевизиски дуел. Што обезбеди Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори во Гостивар, според нивните ...
сите 286 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 189 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 194 | | | веќе видена

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 175 | | | веќе видена

Новинарот Џонатан Вилсон вели дека Оле Гунар Солшер не е единствениот виновник за кризата на Манчестер јунајтед, објаснува дека Кристијано Роналдо создава ...
сите 260 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Брзаме со разрешување на Филипче за да спасиме човечки животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: