Два клучни фактори ја креваат цената на нафтата во светот

4 копии

Две недели по стишувањето на моќниот урган Ида, Националнатa администрација за океани и атмосфера (НОАА) објави 55 извештаи за нафтени дамки во Мексиканскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ураганот Сем, што се појави во Атлантскиот Океан, го зголеми својот интензитет во ураган од трета категорија, а се очекува да има дополнително засилување на ...
| | веќе видена | слични

Нивното формирање покажува дека ова може да биде уште една рекордна година за атлантските бури Тропските бури Петар и Роуз се формираа во изминатите четири ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заедно сме биле предизвикани во повеќе наврати и никогаш не се откажале. Сме застанале силно затоа што сме биле заедно, како цел народ посветен на нашиот роден ...
сите 712 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 575 | | | веќе видена

На една недела од гласањето за вториот круг на Локалните избори 2021, партиите ги повикаа граѓаните масовно да излезат и да ги поддржат нивните кандидати за ...
сите 246 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 111 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 338 | | | веќе видена

Господине Димитров неделава што измина беше објавен извештајот на Европската унија за напредокот на земјите кандидатки. До пред некоја година тој беше меѓу ...
сите 226 | | | веќе видена

Земјата има одредено ниво на подготвеност, односно е умерено подготвена да го примени правото на ЕУ и европските стандарди во областа на владеење на правото ...
сите 203 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два клучни фактори ја креваат цената на нафтата во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: