Шведска забрани влез за патници од Србија и Албанија без оглед на потврдата за вакцинација

Шведска воведе забрана за патници од Србија, која ќе важи од 20 септември, без оглед на потврда за вакцинација или прележан коронавирус.Шведската влада усвои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Албанија денеска почнува новата учебна година, а со тоа стапува во сила одлуката на комитетот на експерти за справување со пандемијата, според која ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Носењето заштитна маска од денеска станува задолжително во Букурешт на прометни јавни места, како што се пазари, јавен превоз, малопродажен простор, како и на ...
| | веќе видена | слични

Додека земјите од регионот бележат високи стапки на смртност, но и зголемени бројки на нови инфекции од коронавирусот, ЕУ го укина статусот на Босна и ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник, 27. септември, за патниците од Албанија, Ерменија, Азербејџан, Брунеи, Јапонија и Србија ќе има нови ограничувања за влез во Швајцарија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на „Our world in data“, 84% од населението во Португалија е целосно вакцинирано, што е највисок процент од вакцинираните во која било земја ...
| | веќе видена | слични

Оваа мерка е донесена во време кога земјата го укинува ограничувањето на задолжителното физичко растојание од 1,5 метри. „Така, ние преземаме јасен чекор кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведска забрани влез за патници од Србија и Албанија без оглед на потврдата за вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: