Барса со шампионски старт кај Флензбург

Репрезентативниот голман на Македонија, Никола Митревски доби признание за најдобар голман во второто коло од ракометната Лига на шампиони. Митревски блескаше ...
| | веќе видена | слични

Иако бранеше само во завршницата од мечот, клучните интервенции кои ги имаше Никола Митревски во возбудливата пресметка против Флензбург за победа на Порто, ...
| | веќе видена | слични

Порто со 28-27 го победи Фленсбург во второто коло од Лигата на шампионите, а клучен беше и нашиот голман Никола Митревски. При 27-27 Фленсбург имаше напад, ...
| | веќе видена | слични

Порто имаше негатива од три гола на пет минути до крајот на дуелот со Флензбург, но Никола Митревски и неговите соиграчи најдоа сили за пресврт и победа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 213 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барса со шампионски старт кај Флензбург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: