АСО: Најголемата штета исплатена за осигурен имот, осигуреник наплатил 200.000 евра

11 копии

Во првите шест месеци годинава бројот на договори за купени полиси за приватно здравствено осигурување пораснал за 48 отсто. Вложувањата на осигурениците во ...
| | веќе видена | слични

Осигурителните компании за првото полугодие за пријавени штети исплатиле 87,5 отсто повеќе средства во однос на истиот период 2020 година, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вредноста на исплатените штети покриени со приватно здравствено осигурување во првите шест месеци порасна за 87,5 отсто и достигна 92,6 милиони денари (1,5 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На Македонската берза денеска се одржа „Инвеститорски ден“ на кој се склучија вкупно 262 трансакции што е најголем број на склучени трансакции во еден ден ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје ќе изврши исплата на годишната камата по каматна стапка од 3,5 проценти на годишно ниво на имателите на корпоративна обврзница од прва ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Брокерската куќа Еурохаус АД Скопје и оваа година се приклучи кон иницијативата за организација на „Инвеститорски ден“, а која е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка и оваа година активно се вклучи во одбележување на „Инвеститорскиот ден“ на Македонската берза на 13.09.2021 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Тетово, по поднесена пријава од СВР Тетово, поведе постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека за време на ...
сите 161 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами ...
сите 105 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров два дена молчи откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски го обвини дека тој е автор на нон пејперот за решавање ...
сите 507 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

МВР ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје, утре, недела (19 септември), во периодот од 18 до 23 часот, поради реализација на манифестацијата ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АСО: Најголемата штета исплатена за осигурен имот, осигуреник наплатил 200.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: