Руската вакцина во Јужна Америка – од надеж до разочарување

3 копии

Руската вакцина против ковид-19, „Спутник V“, е околу 83 отсто ефикасна против делта-сојот на коронавирусот, што е пониско отколку што се мислеше, потврди ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Институтот Гамалеја, Александар Гинтцбург, кој ја развил вакцината, денеска соопштил дека Спутник В е безбедна и ефикасна вакцина против сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцината против коронавирусот за деца и адолесценти може да се регистрира веќе кон средината на септември, изјави директорот на Националниот истражувачки ...
| | веќе видена | слични

Властите ја обвинија повеќе заразната варијанта делта и неподготвеноста на населението да се вакцинира и покрај достапноста на вакцините, за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 234 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 459 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 134 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
сите 89 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската вакцина во Јужна Америка – од надеж до разочарување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: