Чудо го спаси манастирот на Евија, пожарот го опколи, но не се запали ниту цигла


Монасите од манастирот Свети Давид лоциран на опожарениот грчки остров Евија ниту пожарот не ги принуди да се евакуираат додека останатото население и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пожарот што веќе трет ден е активен во северозападниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, поради промената на правецот на ветрот, неконтролирано ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
7 копии
2 копии

Поради силниот ветер брзо се шират и се надвор од контрола двата големи пожари што претпладнево избувнаа на две локации во западниот и југоисточниот дел на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Областа на општина Левреотики во пошумениот југоисточен дел на Атина денеска беше зафатена од пожар, објави противпожарната служба.“Пожарот избувна во ...
| | веќе видена | слични

Пожарот што се прошири во неколку делови на Грција се уште не се смирува. Сега се запали областа на општината Левреотики во пошумениот југоисточен дел на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов пожар избувна на грчкиот остров Евија, но во јужниот дел, а од локалното население од селото во близина на огнената стихија беше побарано превентивно да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 540 | | | веќе видена

Се случи првата отстапка од Софија за Скопје. Јавниот сервис - Бугарската национална телевизија (БНТ) за вечерва во ударен термин најавуваше дека одново ќе го ...
сите 279 | | | веќе видена

Од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија сметаат дека какви било измени на Законот за влада треба да бидат усогласени меѓу четирите најголеми партии во ...
сите 338 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чудо го спаси манастирот на Евија, пожарот го опколи, но не се запали ниту цигла

Од:
До кого (е-маил):
Порака: