Издадена нова емисија обврзници за денационализација во износ од 8 милиони евра

Време зa читање: < 1 минутa Државата вчера ја емитуваше дваесеттата емисија обврзници за денационализација во вкупен износ од осум милиони евра. Со неа ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот банкарски сектор го завршил првото полугодие со нето добивка од 74,2 милиони евра, а првото полугодие од минатата година вкупната нето добивка била 44,5 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Акциите на Комерцијална банка се најатрактивни воедно и најтргувани на берзата во месец јули 2021 година, со промет од ...
| | веќе видена | слични

Хари Костов, Главен извршен директор и Претседател на Управниот одбор, се стекна со 3.500 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Едни од најатрактивните акции на Берзата се оние на Комерцијална банка, чија цена, генерално има тренд на раст низ годините. Вчера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Купувањето акции во некоја компанија е секогаш интересно, но кога долгогодишен директор купува акции од компанијата со која менаџира тогаш интересот е најмалку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот човек на Комерцијална банка, Хари Костов, според количината на акции што сега ги поседува во банката, се доближува до еден отсто од акционерскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, потврди дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се споменува бугарскиот фашистички окупатор. Тој го најави ...
сите 126 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 399 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на брифингот со новинари изјави дека со Алијанса за Албанците и Алтернатива се договориле за поддршка во некои ...
сите 195 | | | веќе видена

Епидемијата еруптира, иако се создава впечаток дека епидемиолошката крива е срамнета: со 700,4 случаи на ковид на 100.000 жители, Србија е прва на црвената ...
сите 398 | | | веќе видена

Од меѓународната кредитна институција за ДВ објаснуваат дека модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за ...
сите 343 | | | веќе видена

„Скопјани плаќаат поскапа вода за Шилегов и Весковски да можат да си местат на тендери. Шилегов и Весковски се фатени во местење на тендер од 300.000 евра, ЈО ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Издадена нова емисија обврзници за денационализација во износ од 8 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: