Мицкоски од Ташмаруништа повика на обединување

2 копии

“Влатко, нашето име е Република Македонија”. Ова е пораката со која охриѓани го пречекаа Влатко Стефановски кој вечерва треба да настапи на Античкиот театар во ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат реакциите по настапот на гитаристот на некогаш популарнаа Леб и сол на чевствувањето на Илинден на Мечкин Камен кој оваа година мина без народ, ...
| | веќе видена | слични

По платениот настап на прославата на Илинден каде на покана на властите на СДСМ и ДУИ одржа концерт и честиташе празник на Северна музичарот Влатко Стефановски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За граѓаните најважно е да почувствуваат дека државата е тука за нив и дека не се оставени сами на себе, дека има кој да се грижи и да даде одговор во вакви ...
| | веќе видена | слични

ТВ АЛФА 28 јуни 2012 година „Одлуката за менување на името на нашата улица „ Мексичка “ е знак на крајна кусогледост и дрскост. Музичарот Влатко Стефановски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 221 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 386 | | | веќе видена

Заглавеното членство во ЕУ за Западен Балкан предизвикува страв од демократско назадување Северна Македонија, Албанија и четири други балкански земји- Босна, ...
сите 345 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 321 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски од Ташмаруништа повика на обединување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: