Владата на СДСМ, за 4 години ја задолжи државата колку претходната за сите 11

СДСМ за четири години владеење го зголеми јавниот долг за две и пол милијарди евра, со што долгот надмина 62 отсто од БДП-то. ВМРО-ДПМНЕ, пак, за 11 години ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од економија од власта на Заев можеме да слушнеме само за поскапување и задолжување. Последната одлука за поскапување на горивата која ќе достигне и до 3,5 ...
| | веќе видена | слични

Од економија од власта на Заев можеме да слушнеме само за поскапување и задолжување, се истакнува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, кое го објавуваме во ...
| | веќе видена | слични

Власта на Заев поради арамилукот и неодговорноста го искачи долгот на рекорден износ. Заклучно со вториот квартал долгот достигна запрепастувачки 7,4 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Јавниот долг на Македонија добива димензии кои се застрашувачки . Ова е коменатр на универзитетскиот професор Никола Поповски за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 612 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Фијаско на правната држава - вака дел од правниците и ескпертите по кривично право го толкуваат политичкиот договор меѓу Зоран Заев и Африм Гаши со кој дека ќе ...
сите 54 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата на СДСМ, за 4 години ја задолжи државата колку претходната за сите 11

Од:
До кого (е-маил):
Порака: