Акција „Рада“ на албанската полиција: Во Драч запленети 7,25 кг. кокаин

3 копии

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Крајбрежната стража на Соединетите Американски Држави соопшти дека запленила „импресивни количества кокаин и канабис во вредност од приближно 1,4 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Од Крајбрежната стража на САД соопштуваат дека синоќа во Флорида биле запленети кокаин и марихуана, чија вкупна вредност е 1,4 милијарди долари. Тврдат дека ...
| | веќе видена | слични

– Ова е најголемото истоварување на нелегална дрога во историјата на крајбрежната стража, рече командантот Стивен Полин на прес – конференција во Порт ...
| | веќе видена | слични

Воените и полициските власти запленија 116 тони кокаин во седмата фаза на Орион, мултинационална поморска операција во која учествуваа 38 земји, објави во ...
| | веќе видена | слични

Возач на камион од Бања Лука, кој пробал да прошверцува речиси 100 килограми кокаин во Велика Британија, е осуден на 11 години затвор. Миодраг Ивановиќ бил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами кога ...
сите 678 | | | веќе видена

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров два дена молчи откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски го обвини дека тој е автор на нон пејперот за решавање ...
сите 440 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 304 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акција „Рада“ на албанската полиција: Во Драч запленети 7,25 кг. кокаин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: