Свештениците вмешани во една третина од случаите на педофилија во Полска

2 копии

Свештеници биле вмешани во речиси третина од делата за педофилија пријавени во Полска од 2017 до 2020 година, соопшти државната комисија за истражување на ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија објави оглас за 45 обучувачи на општинските изборни комисии и на избирачките одбори за претстојните локални избори, кои пред да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ја одржа 11 седница на чиј дневен ред беа неколку точки, меѓу кои разгледување на барањата за неприфаќање на ...
| | веќе видена | слични

Негативна оценка за вистинитоста и за објективноста на исплатите поврзани со претседателските избори во 2019 година даде Државниот завод за ревизија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот завод за ревизија изврши ревизија на финансиските извештаи заедно со ревизија на усогласеност на Државната изборна комисија на сметката на основен ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија извршил ревизија на финансиските извештаи заедно со ревизија на усогласеност на Државната изборна комисија на сметката на основен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 235 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 432 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 122 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свештениците вмешани во една третина од случаите на педофилија во Полска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: