СИЛЈАНОВСКА: Законот за Бехтел-Енка не е закон, тоа е квази договор…! …Ме чуди молкот на ЕУ

3 копии

На вечерашната трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во општина Карпош се обрати пратеничката Гордана Силјановска Давкова која што истакна ...
| | веќе видена | слични

Гордана СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА Клептократска држава Ја помните ли „мудрата“ теза дека „рибата смрди од опашката“? Доби логична дополна во тврдењето дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова на вчерашната трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во општина Карпош истакна дека Македонија со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На вечерашната трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во општина Карпош се обрати пратеничката Гордана Силјановска Давкова која што истакна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 421 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИЛЈАНОВСКА: Законот за Бехтел-Енка не е закон, тоа е квази договор…! …Ме чуди молкот на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: