Казнети 78 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес


8 копии

Синоќа во периодот од 21:00 (28.7.2021) до 1:00 (29.7.2021) часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
6 копии

Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република ...
| | веќе видена | слични

Сите возачи од земјава кои возат брзо, односно со брзина повисока од дозволената, треба да бидат особено внимателнии, бидејќи МВР ги следи со посебно опремен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казнети 78 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: