Србија првпат без жртви од Covid-19 по 11 месеци, но потврдена делта варијантата

Делта варијантата, или ткн индиски сој на коронавирусот, е откриена во Србија кај две лица кои неодамна се вратиле од странство, соопшти во четвртокот српското ...
| | веќе видена | слични
31 копии

Регистрирани 19 нови случаи со Ковид-19, четири оздравени, нема починати Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија првпат без жртви од Covid-19 по 11 месеци, но потврдена делта варијантата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: