Одличен настап на таеквондистите од „Хва Ранг ИТФ“ на престижен турнир во Бугарија

Натпреварувачите на Таеквон-до клубот “Хва Ранг ИТФ” од Лескоец, Охрид викендов учествуваа на Меѓународниот А класа Таеквондо ИТФ турнир “Бугарија Опен” кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На неодамнешниот избор „Мис на Евроазија 2021“, што се одржа вo Анталија, Турција, македонската претставничка Ева Јовановска ја освои титулата Лице на иднината ...
| | веќе видена | слични

Македонската таеквондо натпреварувачка Мила Рељиќ доминираше на меѓународниот турнир „Тирана Опен“ во Албанија и беше прогласена за најдобар борец од ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 380 | | | веќе видена

„Најпрвин да изразам искрено сочувство, длабоко сочувство до семејствата на починатите и настраданите во големата трагедија која што ни се случи, за жал покажа ...
сите 345 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 604 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 93 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одличен настап на таеквондистите од „Хва Ранг ИТФ“ на престижен турнир во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: