КОРОНА ИЗВЕШТАЈ: 10 новозаразени, тројца починати лица

Европската агенција за лекови (ЕМА) вели дека според сегашните информации, сите четири вакцини за коронавирус, одобрени за употреба во ЕУ, изгледа дека штитат ...
| | веќе видена | слични

Процентот на позитивни тестови за коронавирус во Словенија во последните неколку дена е само еден до два проценти, нема смртни случаи оваа недела, но и покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на Португалија соопшти дека воведува полициски час во неколку општини, вклучително и главниот град Лисабон и во Порто, поради брзото ширење на ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час од 23 до 5 наутро стапува на сила од утре во 45 општини низ целата земја. Бројот на лица заразени со коронавирус денеска  се зголемил за 2.449, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 158 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 289 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНА ИЗВЕШТАЈ: 10 новозаразени, тројца починати лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: