Средба на Маричиќ со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива Готскова

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска оствари средба со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива (РАИ), Десислава Готскова, ...
| | веќе видена | слични

По потпишувањето на Преспанскиот договор Грција е еден од нашите најголеми поддржувачи на меѓународна сцена. Северна Македонија и Грција се пример за тоа како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот Маричиќ истакна дека е задоволен од констртуктивноста на разговорите за измена на Изборниот законик и посочи дека е постигната начелна согласност за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 525 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Маричиќ со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива Готскова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: