Утре ќе стигнат 100.000 вакцини на Фајзер, а в недела 500.000 на Синовак, најави Филипче


Утре пристигнува нова пратка од 100 илјади вакцини на „Фајзер“ преку ковакс системот, најави министерот за здравтство Филипче.В недела со два авиони по 250 ...
| | веќе видена | слични

Нова донација на вакцини утре стигнува во земјата. Хрватска и дава на Македонија 10 000 дози од Астра Зенека кои согласно регулативата ќе бидат за постари од ...
| | веќе видена | слични

По три месечен застој, од следната недела продолжува доставата на 200.000 вакцини руски „Спутник“, најави Министерот Венко Филипче. По 3.000 дози што ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија ќе добие уште една донација на вакцини од Хрватска. Десет илјади дози од Астра Зенека ќе пристигнат утре од Загреб. Следната недела се очекува да ...
| | веќе видена | слични

Епидемилошката слика е прилично стабилна и попуштањето на мерките се должи на олабавувањето, генерално на сите мерки. Нашиот став е да се оди во тој правец, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имаме најава дека в петок ќе стигнат 10.000 вакцини на „Астра Зенека“, донација од Хрватска. Во текот на наредната недела се очекува да стигнат и 10.000 ...
| | веќе видена | слични

По 3.000 дози што ги добивме во март, следната пратка ќе биде 10.000. Дополнително, залихите на „АстраЗенека“, наменети за повозрасните граѓани, ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 280 | | | веќе видена

По вестите за огнената стихија која го зафати Кочани вечерва и по повиците за помош од Градоначалникот Илијев, вечерва се огласи и скопскиот градоначалник ...
сите 182 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре ќе стигнат 100.000 вакцини на Фајзер, а в недела 500.000 на Синовак, најави Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: