ТЕЦ Неготино и двата скандалозни тендери

Грчките газди на Енерџи Деливери Солушнс (ЕДС), компанијата која во земјава ја основаше и ја поседуваше поранешниот вицепремиер, бизнисменот Кочо Анѓушев, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бизнисменот Фатмир Етеми се стекна со нови 35.637 обични акции во Комерцијална банка. Оваа трансакција доаѓа по само неколку дена ...
| | веќе видена | слични

Стечајот во „Саитис“ – Битола по неколку години конечно на агендата на правосудните органи Деновиве во фокусот на битолската јавност е случајот со текстилната ...
| | веќе видена | слични

Нова блок трансакција вредна 5 милиони евра за 1,6 отсто од акциите на „Комерцијална банка“. Станува збор за блок со кој по цена речиси идентична со последната ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Етеми, член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка е купувачот на 4.312 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, известија денеска од ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 362 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 163 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕЦ Неготино и двата скандалозни тендери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: