118 илјади евра за акции во Реплек: Продава ли некој од големите акционери?

Тетовски „Интерпромет“ ќе продава сопствени акции по пат на јавна понуда, а минималната цена за една акција ќе биде 3.000 денари по акција. Продажбата ќе почне ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Реплек“ до Берзата испрати ценовно чувствителна информација, со која ја информира јавноста дека исплатила втор дел од дивидендата, во износ од 50 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија донесе решение со кое се дава одобрение за основање на Друштво за ...
| | веќе видена | слични

Грчките газди на Енерџи Деливери Солушнс (ЕДС), компанијата која во земјава ја основаше и ја поседуваше поранешниот вицепремиер, бизнисменот Кочо Анѓушев, ...
| | веќе видена | слични

Се основа ново Друштво за управување со инвестициски фондови Вега Фондови АД Скопје. Комисијата за хартии од вредност веќе издаде одобрение. Формирано е со ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

118 илјади евра за акции во Реплек: Продава ли некој од големите акционери?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: