Расте моќта на Фатмир Етеми во Комерцијална банка, за 5 милиони евра купи нови акции

Време зa читање: 2 минути Бизнисменот Фатмир Етеми се стекна со нови 35.637 обични акции во Комерцијална банка. Оваа трансакција доаѓа по само неколку дена ...
| | веќе видена | слични

РЖ Техничка контрола е „блек лабел“ на железарскиот конгломерат. Затоа што редовно дели дивиденда на своите акционери. Компанијата што има широка лепеза на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Европската банка за обнова и развој по седумнаесетти пат ја награди Комерцијална банка АД Скопје за „Most Active Issuing Bank in ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Aкциите на Македонски Телеком Скопје беа најатрактивни воедно и најтргувани на берзата во месец јуни 2021 година, со промет од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Денес, со задоволство, ви ја претставуваме експозитурата на Охридска Банка АД Скопје , со атрактивен дизајн и модерен изглед, на нова ...
| | веќе видена | слични

Тетовски „Интерпромет“ ќе продава сопствени акции по пат на јавна понуда, а минималната цена за една акција ќе биде 3.000 денари по акција. Продажбата ќе почне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте моќта на Фатмир Етеми во Комерцијална банка, за 5 милиони евра купи нови акции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: