Во скопска Железара ќе се дели дивиденда! Која компанија дава 40 денари дивиденда за акција?

РЖ Техничка контрола е „блек лабел“ на железарскиот конгломерат. Затоа што редовно дели дивиденда на своите акционери. Компанијата што има широка лепеза на ...
| | веќе видена | слични

Независните ревизори во извештајот за Халк Осигурување АД Скопје наведуваат дека финансиските извештаи ја прикажувале реално и објективно состојбата. Истото ...
| | веќе видена | слични

Живко Мукаетов, генералниот директор на Алкалоид купи 500 обични акции во друштвото, известија од компанијата. Муакетов е претседател на Управниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

Во годишниот извештај достапен на информативниот сервис СЕИ НЕТ, скопскиот погребен сервис „Бутел“ во детали ги објави бруто и нето примањата на управувачката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ситуацијата е особено проблематична во Источна Европа и Русија, каде поради слабиот интерес за вакцини (24 проценти во некои земји), бројот на смртни случаи и ...
сите 731 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 158 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 104 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 277 | | | веќе видена

На 24.10.2021 околу 07.30 часот во СВР Штип било пријавено дека во рудник во с.Добрево, штипско, А.Д.(55) од Кратово се здобил со тешки телесни повреди додека ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во скопска Железара ќе се дели дивиденда! Која компанија дава 40 денари дивиденда за акција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: